Gogle Uvex – jakość i bezpieczeństwo naszych oczu na stoku

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami zimowymi, czy już profesjonalnie szusujesz po stokach potrzebujesz odpowiedniego sprzętu, który zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo. Mówiąc o sprzęcie mam na myśli nie narty/deskę snowboardową czy kurtkę i spodnie ale przede wszystkim to, co chroni tak ważną dla nas część ciała, jaką są oczy czyli gogle.

Prawdziwy zdobywca stoków nie może obejść się bez gogli, dlatego warto, aby były one doskonałej jakości i spełniały szerokie wymagania. Do takich zaliczyć możemy gogle Uvex, ale zanim więcej o nich to najpierw warto ustalić kilka kwestii.

 

Po pierwsze: Czym w ogóle są gogle i jak są skonstruowane?

Gogle to specjalne okulary ochronne, o kształcie pozwalającym na ścisłe przyleganie do skóry wokół oczu. Zazwyczaj osłona (element bezpośrednio stykający się z naszą twarzą) wykonana jest ze specjalnego typu gumy lub pianki. Zewnętrzna warstwa to tworzywo sztuczne. Na przodzie gogli znajduje się szybka (soczewka), która obecnie w wielu nowoczesnych modelach jest elementem wymiennym, zapewnia ona widoczność, a także może mieć właściwości chroniące przed promieniowaniem UV. Częścią za pomocą, której mocujemy gogle na kasku lub bezpośrednio na głowie jest pasek, przeważnie wykonany z materiału lub gumy i zakończony odpowiednimi zaczepami. Gogle chronią przed wiatrem, deszczem, śniegiem, a nawet słońcem (o ile posiadają odpowiednie szkła). Z tego względu stosowane są na szeroka skalę w sportach zimowych. A także w przemyśle prze obrabianiu różnego rodzaju materiałów, których odłamy mogłyby dostać się do oczu.

 

Po drugie: Jak wybrać odpowiednie gogle?

Przy wyborze jakichkolwiek gogli istotne jest dobranie ich rozmiaru do wielkości naszej głowy i twarzy. Ważne jest też, aby dostosować je do naszej płci i wieku, ponieważ gogle dziecięce są mniejsze i lżejsze od tych dla dorosłych, a damskie są węższe i zgrabniejsze od tych męskich. Dla osób noszących okulary korekcyjne, które nie chcą kupować gogli z taką soczewką ważne jest, aby sprawdzić czy wybrane gogle są wystarczająco duże, aby zmieściły się pod nimi nasze własne okulary. Decyzję należy podjąć także jeżeli chodzi o rodzaj soczewki, która może mieć różne cechy, jak na przykład: polaryzację, powłokę lustrzaną czy właściwości anty mgielne. Oprócz tego należy wybrać odpowiedni kolor soczewki i kategorię zastosowanego filtru, od których zależy poziom przepuszczalności światła. Im ciemniejsza soczewka tym mniejsza przepuszczalność światła.

 

Po trzecie: Gogle UVEX

Dla najbardziej wymagających i ceniących sobie wysoką jakość wielbicieli sportów zimowych stworzone zostały gogle Uvex. Zapewniają one idealną widoczność i wytrzymałość przy jednoczesnej ochronie przed promieniowaniem słonecznym. Stosowanie nowoczesnych technologii i dbałość o szczegóły stanowią o wyjątkowości gogli Uvex. W zależności od przeznaczenia jest wiele modeli gogli tej marki. Jednymi z popularniejszych gogli są Gogle Uvex Downhill 2000 FM Chrome. Są one uniwersalne i komfortowe. Posiadają średniej wielkości oprawę, a podwójna szybka zapewnia szerokie pole widzenia. Przy ich produkcji zastosowano technologię Supervision zabezpieczającą soczewkę przed parowaniem. Zapewniają 100% ochrony UV, a przepuszczalność światła wynosi od 8 do 18%. gogle uvexInny model to Gogle Uvex Slider, klasyk w swojej dziedzinie. Posiada podwójne, cylindryczne szyby wyprodukowane w technologii Easy To Clean, co pozwala na ich szybkie i łatwe oczyszczenie. Również są anty mgielne i chronią przed promieniowaniem UV. gogle uvexNatomiast dla osób o małej i wąskiej twarzy idealnie sprawdzą się Gogle Uvex Skyper LM, ze względu na małą oprawę. Posiadają one subtelny wygląd, dzięki czemu na pewno spodobają się wielu paniom. Dodatkowym atutem jest ochrona UV i zastosowana na soczewkach powłoka Supervision.gogle uvex

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s